Urobila som zo seba sexuálny objekt

03 · 02 · 21

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

Svoju sexualitu som začala vnímať skoro. Vždy ma to lákalo a zaujímalo. Skúmala som svoje telo a svoje pocity, keď som sa ho dotýkala. Prvý orgazmus som mala v 12 rokoch a ešte pár týždňov po tom, som si myslela, že som tehotná. Nik sa so mnou nerorprával o týchto veciach, nebolo to zvykom a tak som si svojimi skúsenosťami musela prechádzať sama.

Čítala som časopis Tabu, jediný zdroj informácii v tejto oblasti, ktorý bol dostupný. Mala som 16.

 

Môj život nie je uprataný tak ako to mávajú iní. Strieda sa obdobie, keď som sama s obdobím keď som s niekym. Inak mám úžasnú rodinu a dve krásne a múdre dcéry, takže v skutočnosti nie som nikdy sama. Môj vzťah k mužom bol však vždy komplikovaný ako aj vzťah k môjmu otcovi. Ako náhle som nejakého muža zaujala, nemal som čas zisťovať kto v skutočnosti je. Zamestnávala som sa tým, aby som ho presvedčila o tom, aká som jedinečná a úžasná, že by bola chyba ma nechcieť. Keď som cítila, že váha, z hocijých dôvodov, vždy som sa spoľahla na svoju sexualitu a zviedla som ho. Myslím si o sebe, že som skvelá milenka, trpezlivá, vnímavá, otvorená, vášnivá, mám rada sex ako taký a tým som dosiahla, čo som chcela. Mala som po čom som túžila. Smerovala som si vzťah ako som chcela, lebo posteľ vždy všetko vyrieši. Keď mi však začalo dochádzať, o koho naozaj ide a nedokázala som toho muža prijať vo svojej podstate s jeho názormi na svet, z jeho hodnotami, s jeho vesmírom prišlo trápenia pre obe strany. Nemusím viac písať o tom sklamaní, ranách, zlomených srdciach o pocite nedostatočnosti, vzájomnej nehodnosti. Kde je pes zakopaný? Naozaj sa pre mňa ešte nenarodil ten srávny muž? Tušila som, že vec sa má inak. Čo nechcem vidieť?

 

Nebudem písať o tom, čo všetko som musela urobiť preto, aby som dostala na túto otázku odpoveď, len ak by Vás to špeciálne zaujímalo. Dajte mi vedieť S určitosťou už teraz viem, že ja sama som sa zneužívala kvôli manipulácii a celkom mi to išlo. Používala som svoji sexualitu a svoje telo tam, kde boli pochybnosti o sebe. Začala som sa pozorovať v komunikácii s mužmi, zachytávať sa v tom, ako sa uchyľujem k narážkam na sex, keď strácam seba, keď nedokážem stáť sama so sebou pred mužom taká aká som. Toľko pochybností o sebe, toľko odmietania a strachu… Nedokážem to ustáť a hľadám pevnú pôdu, oblasť,  kde som si sebou istá. Zahmlivam svoju podstatu v sexuálnych narážkach, v pózach, úsmevoch. Čo ak sa mu nebudem páčiť taká aká som?

 

Rozhodla som to preskúmať a zistiť čo sa s tým dá urbiť. To, že o tom takto otvorene hovorím je dôkaz toho, že sa vidím reálne a že som uvidela seba ako to mám. Uznanie pravdy o sebe vo svojom srdci sa  hneď objaví aj cestu k tomu ako by som si to priala mať.

 

Prajem si cítiť svoju ženskú silu v nedokonalosti, vo svojich nedostatkoch a slabostiach, vo svojom zlyhávaní, vo svojej autentickosti, pravdivosti, vo svojich pochybnostiach, vo svojom strachu…prajem si intenzívnejšie vnímať spojenie so svojou dušou a srdcom, so svojím vyšším ja. Ostatné si nájde cestu.

Páčil sa Vám článok?

KOMENTÁRE

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

MOŽNO VÁS ZAUJMÚ AJ INÉ ČLÁNKY

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

O

cítim sa osamelo

O

nemôžem si nájsť partnera

O

mám strach

O

neviem sa rozhodnúť

O

mám závislosť

O

cítim hnev

O

cítim sa nešťastne

Využívame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok.

Share This